top of page

Merhaba !

Ben Selver KALKAN

Mimar Selver Kalkan

İletişim

Benimle iletişime geçmek isterseniz arayabilir,mail atabilir ya da whatsappdan mesaj atabilirsiniz.

     Denizli Çal İlçesinden başlayan eğitim yolculuğum, önce Çivril Şevkiye Özel Fen (Anadolu Öğretmen) Lisesi’nde sonra Gediz Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde (%100 burslu İngilizce) başarılı bir şekilde devam etti. 2015 yılında İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden yandal dersleri de alarak Mimarlık Bölümü’nden bölüm 2.si olarak mezun oldum. 

Mezuniyet sonrası İngiltere Cambridge’de yaşayıp dil eğitimi aldım. İngiltere ve İskoçya’da seyahatler yaparak mimarlık tarihinin çeşitli dönem yapılarını ve şehir hayatını deneyimleme fırsatı buldum. 

     2017 yılında Türkiye’ye dönerek Denizli’de 4 yıl çalışıp sağlık, eğitim, ibadethane, sanayi yapıları ile idari ofisler ve konut gibi çeşitli alanlardaki projelerin tüm mimari süreçlerinde yer aldım. 

     Mimarlığın yanında çeşitli boya tekniklerini kullanarak el çizimi tablolar yapmaktayım. Çalışmalarım şu ana kadar 2 sergide yer aldı. 

     TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesinde XIV. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği yaptım. 

     Mimarlık benim öznelimde mekanın kullanıcı algısında yarattığı izdüşümüdür.

     Ben bu izdüşümü sağlamlık temelinde, estetik kaygı ile kullanıcıyı ve tasarımcıyı içeren bir bütün olarak değerlendiriyorum. Modern çizgide, günün ve yarının öngörülebilir ihtiyaçlarına cevap veren, kullanıcıların kendini mutlu hissettiği mekanlar tasarlamayı kendime amaç edindim. 

     Aktif mimarlığına BAŞDURNALI MİMARLIK bünyesinde devam etmekten mutluluk duyuyorum. 

     Mutlu mekanlarda buluşmak üzere...

  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page